UTİKAD, Diyarbakır Lojistik Merkezi Yetkilileri İle Görüştü

UTİKAD, Diyarbakır Lojistik Merkezi Yetkilileri İle Görüştü

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmetler Üretenleri Derneği UTİKAD, 1 Ekim 2021 Cuma günü Diyarbakır Lojistik Merkezi (DLM) yetkilileri ile bir araya geldi.

UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Hayrettin Bahçivancı, Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Diyadin İnan ve Danışman Atilla Yıldıztekin’in katıldığı toplantıda, Diyarbakır Lojistik Merkezi hakkında görüş alışverişi yapıldı ve iş birliği olanakları değerlendirildi.

 

Toplantı başlangıcında Danışman Atilla Yıldıztekin, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ile diğer yetkililer Diyarbakır Lojistik Merkezi (DLM) hakkında özet bilgiler verdiler ve 15 Ekim 2021 tarihinde merkezin inşaatı için ihaleye çıkılacağı bilgisini paylaştılar.

 

Diyarbakır Lojistik Merkezi çalışmalarının 2013 yılında başladığını, gerekli çalışmaların ve hazırlıkların tamamlanmasıyla ihaleye çıkılma aşamasına ulaşıldığını ifade eden Danışman Atilla Yıldıztekin; bu süreçte lojistikteki ve dünya ticaretindeki gelişmelerin çalışmalara yansıtıldığını ve DLM projesinin deneyimli bir proje ekibi tarafından hazırlanarak yetkili makamlarca onaylandığını belirtti.

UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, pandemi öncesi ve sonrası Türkiye ve dünyadaki ticaret ve lojistik faaliyetlerdeki güncel gelişmeleri aktardı ve UTİKAD tarafından daha önce yayınlanmış olan Eskişehir Hasanbey Lojistik Merkez Değerlendirme Raporu hakkında bilgi verdi.

UTİKAD’ın bölgeye ve DLM’ye ne tür katkıları olabileceği üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. DLM heyeti UTİKAD tarafından sunulan eğitim, bilgi ve deneyim aktarımı önerilerine teşekkür ederek, UTİKAD’ın desteğinin bölge ve kendileri için önemli olduğunu ifade ettiler.

Diğer Haberler

04.06.2020
Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı Açıldı

Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı A...

27.04.2020
Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi Çermik’i Öncü Konuma Taşıyacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Ajansımız tarafınd...