Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi Çermik’i Öncü Konuma Taşıyacak

Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi Çermik’i Öncü Konuma Taşıyacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Ajansımız tarafından hazırlanan Çermik Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi’nin kapanış toplantısı Çermik Kaymakamlığında gerçekleştirildi.

 

Toplantıya, Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ve Kaymakam Nazlı Demir’in yanı sıra kamu, özel sektör ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Demir, “İlçemizin turizm potansiyelinin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini sürekli dile getiren Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeoğlu, sunduğumuz projelere destek vermekte. Valimizin özellikle ilçemizin turizm sektöründe hak ettiği yeri alması amacıyla hazırladığımız teknik destek ve master planların hazırlanmasına katkıları, bize güç kattı. Başta Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Maral olmak üzere kalkınma ajansımızın tüm birimleri, projelerimizin oluşumuna ve geliştirilmesine önemli katkılar sağladılar. Bu çalışmamız sayesinde Çermik ile ilgili bir proje sunulduğunda elimizde yol haritası niteliğinde bu süreç hızlandıracak bir yol haritası oluştu. İlçemizin pek çok potansiyelinin değerlendirildiği projeyi, elimizin altındaki bu yol haritası sayesinde kısa sürede hayata geçirebileceğiz. Bize düşen görev, uygun hibe programlarına bu projeleri sunarak hayata geçirmek olacak. İlçemizdeki tüm kurum, kuruluşların bu çalışmamalarımıza katkı sağlamasını beliyoruz” dedi.

Maral: Master Plan ile Kentsel Tasarım Modeli Ortaya Çıkacak


Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, ise şunları söyledi: “Yaptığımız bütün analizlerde, bütün raporlamalarda Çermik'in turizm potansiyeli ön plana çıkıyor. Çermik'in termal turizm anlamında hak ettiği yere gelebilmesi adına yapılan çalışmalar ya sınırlı kalıyor ya da sürdürülebilir olmuyor. Bu sorunu gidermek adına Çermik Termal Turizm Planı ve Kentsel Tasarım Projesi’ni hazırladık. Plan, ilçenin birçok değerinin turizme kazandırılmasına ilişkin stratejiler içeriyor. Çermik Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi’nin, diğer ilçelerimizde de örnek olmasını umuyorum. Artık elimizde ilçemizde yapılacak çalışmalar konusunda yol haritası mevcut. Bundan sonra bu projelerin hayata geçirilmesi için el birliğiyle çalışmak gerekiyor. Çalışmaya katkı sunan başta Ajansımız çalışanları olmak üzere tüm taraflara teşekkür ederim.”

Çermik Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız

Diğer Haberler

03.02.2021
Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Ön Başvuruları Başladı!

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Ön Başvuruları Başladı!...

04.06.2020
Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı Açıldı

Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı A...