Mezopotamya’nın Altın Üçgeni Diyarbakır- Mardin-şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı Raporu Yayınlandı

Mezopotamya’nın Altın Üçgeni Diyarbakır- Mardin-şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı Raporu Yayınlandı

Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa Valilikleri öncülüğünde, Karacadağ ve Dicle Kalkınma Ajansları koordinasyonunda, bölge kurum-kuruluşlarının etkin işbirliği ile 07 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen Mezopotamya’nın Altın Üçgeni Diyarbakır- Mardin-Şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı Raporu yayınlandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alpaslan’ın teşrif ettiği, ulusal düzeyde Türkiye turizmine yön veren birçok kurum ve kuruluş temsilcisinin katılım sağladığı, üç ilin yetkili kurum, kuruluş, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin katkılar yaptığı çalıştayda önemli sonuçlar, yeni projeler ve işbirliklerine zemin oluşturacak yeni çıktılar elde edildi.  Turizmde eşsiz kültürel miras değerleri ve deneyimleri sunan, kültür, inanç ve gastronomi rotaları ile birbirine bağlanan Mezopotamya’nın Altın Üçgeni Diyarbakır- Mardin-Şanlıurfa bölge turizmini daha yukarılara taşıyacak çalışmalara imza atmaktadır.

Çalıştay raporuna erişmek için tıklayınız.

Diğer Haberler

02.09.2020
Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 16. Çağrı ilan edilmiştir. - www.yatirimadestek.gov.tr | Devlet Destekleri

05.09.2019
2019 Yılı Mali Destek Programları Sonuçlandı

Ajansımız tarafından 20 Mart 2019 tarihinde ilan edilen ve K...