Diyarbakır Turizm Platformu İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Diyarbakır Turizm Platformu İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Sekretaryasını Karacadağ Kalkınma Ajansımızın yürüttüğü Diyarbakır Turizm Platformu, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret Borsası ve TÜRSAB Diyarbakır Bölge Yürütme Kurulu temsilcilerinin katılımıyla Ajansımızda toplandı. 

Diyarbakır'ın sahip olduğu kültürel miras ve turizm potansiyeline karşın bölgeyi ziyaret eden turist sayısının düşük olduğunu belirten platform temsilcileri, önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar ile bu potansiyelin harekete geçirilmesi gerektiğini vurguladılar. Toplantıda Diyarbakır’ın tarihi kültürel mirasının ve yöresel değerlerinin tanıtımının ulusal ve uluslar arası mecralarda yapılması amacıyla 2016 ve 2017 yılları içerisinde fuarlara katılım hususunda bir yol haritası belirlendi.

Toplantıda alınan kararlar neticesinde; Diyarbakır'ın Antalya YÖREX 2016, TRAVEL TURKEY İzmir 2016 ve EMITT İstanbul 2017 Turizm fuarlarında temsil edilmesi için görüş birliğine varıldı. Diyarbakır’ın tanıtımı ve turizm faaliyetlerinin artırılması ile ilgili bütün faaliyetlerde ortak hareket edilmesi bütün kurum temsilcilerinin üzerinde mutabık kaldığı bir konu oldu. 

Diğer Haberler

25.09.2019
Diyarbakır hazır giyim Şanlıurfa ayakkabı üssü olacak

Teşvik uygulamasında yapılan değişiklik sayesinde Diyarbakır...

05.09.2019
2019 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-haziran Dönemi Sonuçları Açıklandı

Ajansımız tarafından 2019 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi ç...